Vállalkozási forma kiválasztása
1. A vállalkozási forma kiválasztása:
Először el kell dönteni, hogy milyen vállalkozási formát választok:
2. Szükséges szempontok:
Tevékenység kiválasztása:
- A tevékenység, vagy szolgáltatás meghatározása, mivel foglalkozzak (pl. szolgáltatás, kereskedelem, gyártás stb.)
Üzleti Terv:
- El kell dönteni, hogy mit vállalkozzak, mit csináljak, milyen tevékenységeket folytassak az általam kiválasztott cégformán belül. Első teendők meghatározása a kiadások megtervezése, kiszámolása, üzleti terv készítése.
Üzleti terv minta >>
Üzleti Marketing terv és piackutatás:
- Hogy mit csináljak: Mi legyen a cégem tevékenysége, fő profilja.
- Piackutatás: Felmérni a piac telítettségét az általam kigondolt tevékenységgel kapcsolatban, kik azok akik ugyan azt a tevékenységet folytatják, amit én akarok csinálni. Ismerd meg a konkurenciát, mi a jó abba amit csinál, mit tudsz te is beépíteni az üzletedbe. Tanulj a befutott, vezető cégektől.
Cégalapítással járó kiadások:
- Ügyvédi díj összege 40.000,- Ft és 80.000,- Ft körül
- Közzétételi díj 10.000,- Ft
- Illeték bélyeg költsége 10.000,- Ft
- Közjegyzői díj 4.000-5.000,- Ft / aláírási címpéldány
Az illeték >>
Ügyvéd:
- Cégpapírok elkészítése Társasági szerződést 6 példányba, tevékenységi körök meghatározása és a fő tevékenységi kör kiválasztása, ami a cég fő profilja lesz. A társasági szerződés azért kell 6 példányba, mert a cég hosszú tevékenysége alatt sok helyen, ahol le kell adni a Társasági szerződést, csak eredeti példányt fogadnak el. Utólagos beszerzése külön költségbe kerül.
Közjegyző:
- Aláírási címpéldány elkészítése, legalább 4 példányba, amit vissza kell vinni az ügyvédhez, hogy leadja a cégbíróságon, ahol bejegyzik a céget. Az aláírási címpéldányból azért érdemes ügyvezetőnként 4 példány, mert a cég hosszú tevékenysége alatt sok helyen, ahol le kell adni az aláírási címpéldány, csak eredeti példányt fogadnak el. Utólagos beszerzése külön költségbe kerül.
Bankszámla nyitás:
- Számlanyitáshoz, eredeti cégbírósági végzést és aláírási címpéldányt kell leadni.
- Számlanyitási összeg kb. 5.000-7.000,- Ft
- Törzstőke befizetése, ami 3.000.000,- Ft.
- Bankszámla nyitáskor be kell fizetni 1.500.000,- Ft törzstőkét, egy éven belül be kell fizetni a másik 1.500.000,- Ft törzstőkét, amit fellehet használni a cég finanszírozására.
- A törzstőke befizetése lehet 3.000.000,- Ft pénzbeli bevitele a cégbe, vagy apport is bevihető 3.000.000,- Ft értékben, ami tárgyi eszköz (pl. számítógép, szerszám, gép, berendezés, gépjármű stb)
Vállalkozói számlanyitás >>
Cégbíróság:
- Papírok leadása. Cégbíróságra általában az ügyvéd adja le a cég papírjait, hogy a céget bejegyezzék. A cégbírósági bejegyzés után a cég megkezdheti a tevékenységét.
Könyvelő kiválasztása:
- Könyvelő keresése, érdemes egy tapasztalt könyvelőt keresni, mert el tud igazítani a cégalapítás utáni kötelező nyomtatványok kitöltésével és határidőn belüli leadásával kapcsolatban. A könyvelő kitölti és leadja az APEH felé a működés megkezdéséhez szükséges bevallást, amire az APEH megadja a cég adószámát. Mindenképpen meg kell győződni arról, hogy egy regisztrált mérlegképes könyvelő legyen, szakmai számmal.
Adó Hivatal (APEH):
- Adóbevallás kitöltése és leadása a tevékenységet folytatni kívánt területi Adó hivatalnál, ezt a könyvelő rendezi. Az adószám igényléséhez szükséges nyomtatvány leadása.
Bélyegző készítés:
- A Cégbírósági bejegyzés után, amikor elfogadták a cég nevét (ha nem kell módosítani), és az APEH által megküldött adószám megérkezése után, bélyegzőt kell készíteni, mert onnantól az aláírás csak bélyegzővel lesz hiteles. Érdemes készíteni egy olyan bélyegzőt, amin a cég neve, levelezési címe és az adószáma van, és egy másikat amin a cég neve, levelezési címe, adószáma és a bankszámla száma van.
Nyomtatványbolt:
- Nyomtatványok beszerzése, a könyvelő elmondja, hogy milyen fontos nyomtatványokat kell beszerezni a cég működésének megkezdése után. Van ahol a könyvelő szerzi be a nyomtatványokat a kapcsolattartó személynek (ügyvezetőnek) csak alá kell írni és lepecsételni a kitöltött nyomtatványokat
Statisztikai Hivatal:
- Alapinformációk az alakuló gazdasági szervezetekről nyomtatvány kitöltése és elküldése a Statisztikai Hivatalnak, ezt a könyvelő rendezi.
Önkormányzat:
- Iparűzési adóbevallás leadása a tevékenység folytatásának illetékes területi önkormányzatnál, ahol a cég székhelye található, ezt a könyvelő rendezi.
- Ügyfélkapu bejelentkezés, a tevékenység folytatásának illetékes területi önkormányzatához, be kell menni és jogosultságot kell szerezni az ügyfélkapu használatához. Az ügyintézés során kapunk egy jelszót és egy felhasználónevet az internetes adóbevallás küldéséhez.
Társadalom Biztosítás (TB) :
- Társadalom biztosítási papírok kitöltése és leadása, ezt a könyvelő rendezi.
Magánnyugdíjpénztár kiválasztása:
- Érdemes a könyvelővel megbeszélni, hogy melyik Magánnyugdíjpénztárat ajánlja.
Magánnyugdíjpénztárak >>
Telefon vásárlása:
- Érdemes mobil telefont vásárolni (ha még nincs), hogy az ügyfelek mindég elérjenek, ha érdeklődnek a tevékenység, szolgáltatás iránt.
Mobil szolgáltatók:
Weboldal készítés és Hirdetés:
A megalakított céget ismerté kell tenni, hogy az emberek tudják, hogy mi a tevékenységünk, szolgáltatásunk. A beindulás után érdemes weboldalt készíttetni és hirdetni a céget és tevékenységét.
Két hatékony formája van:
1. Weboldal készítés:
A cég arculatához megfelelő weboldal elkészítése a legfontosabb, hogy hűen tükrözze a tevékenység minden formáját. Ezt érdemes egy profi weboldal készítő céggel csináltatni, aki az üzleti weboldal készítésre specializálódott, nem kér el több százezer forintot a weboldalért és mégis minőségi munkát végez.
2. Hirdetés:
A céget hirdetni kell, hogy megismerjék, tudomást szerezzenek róla.
- Újságba - Apróhirdetési újságokba, Ingyenes újságokba
- Interneten - Érdemes egy magas látogatottságú cég információs adatbázisba hirdetni, hogy a cég indítása után egyből sok ember láthatja a weboldalt. Erre a célra a Magyar Tudakozót, Magyarország cégkeresője a legalkalmasabb www.mt.hu weboldalon a regisztráció ingyenes. Magas színvonalú adatbázis havi több százezres látogatóval, ami folyamatosan növekszik. Ezt az oldalt azért is ajánlom, mert van egy Üzleti ajánlatok menüpont, ahol üzleti hirdetéseket lehet feladni.
- Érdemes linkgyűjteménybe a www.linkweb.hu, a www.ezermesterek.hu honlapokon is regisztrálni a céget, tudom még ajánlani a www.cegalapitas.lap.hu weboldalt.
Vegye fel velünk a kapcsolatot >>
style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6935274628036882"
data-ad-slot="4879410651"
data-ad-format="auto">
|