|
|
Gyakori kérdések az Mt. hatálya alá tartozó munkavállaló végkielégítésérőlMikor illeti meg végkielégítés munkavállalót? Abban az esetben, ha:
Kinek nem jár végkielégítés? Nem jár végkielégítés a munkavállalónak, ha legkésőbb a munkaviszony megszűnésének időpontjában nyugdíjasnak minősül. Milyen egyéb feltétele van a végkielégítésnek? Mely időszakokat kell az említett időtartamból figyelmen kívül hagyni? A végkielégítésre való jogosultság szempontjából figyelmen kívül kell hagyni
Mi a végkielégítés mértéke? A végkielégítés mértéke az adott munkáltatónál eltöltött munkaviszony tartamától függ.
Mikor jár emelt összegű végkielégítés? A végkielégítésnek a fent említett mértéke háromhavi átlagkereset összegével emelkedik, ha a munkavállaló munkaviszonya az az öregségi nyugdíjra, továbbá a korkedvezményes öregségi nyugdíjra való jogosultság megszerzését megelőző öt éven belül szűnik meg. Nem illeti meg az emelt összegű végkielégítés a munkavállalót, ha korábban már emelt összegű végkielégítésben részesült. Mikor kell kifizetni a végkielégítést? Legkésőbb az utolsó munkanapon. Milyen közterheket kell a végkielégítés után leróni? A végkielégítés után a munkabérrel megegyező közterheket kell megfizetni azzal, hogy az egyéni járulékok közül nem terheli a 7,5 százalékos egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék. (Itt jegyezzük meg, hogy a végkielégítések meghatározott körét érintő 98 százalékos különadóra vonatkozó előírásokat az AB 184/2010. (X. 28.) számú határozata eltörölte. 2010.11.17. Forrás: Ügyvezető >> Fórum - Hozzászólás a fórumban >> Hirdessen itt!
Tudta Ön?Az alábbi pályázati lehetőségekre szeretnénk felhívni a figyelmét |